Výroba voňavých a veselých dárků z mýdlové hmoty může být zábavou pro celou rodinu.

Vyzkoušeli jsme práci s tvořením mýdlových dárků s vnučkami. Je potřeba velké opatrnosti při plnění formiček horkou hmotou. Ale ta radost v dětských očích když vyklopí z formičky svou mýdlovou ovečku nebo medvídka stojí za to.

Při hraní s mýdlovou hmotou upusťte ventil své fantazii. Vůně, barvy, tvary vše můžete přizpůsobit momentální náladě nebo dostupným surovinám.

 

Nemusíte nakupovat komponenty typu třpytivých flitrů, neonových barev. Vystačíte si s kořením ve vaší kuchyni běžně dostupným. V létě si připravte sušené květy, které použijete buď na obarvení nebo je vložíte jako ozdobu do průhledné hmoty.


formičky a formy – silikonová formička ve vaší kuchyni se určitě najde. Ty co používáte na mufíny nebo výrobu ledu postačí. Případně si můžete koupit 3D formičku na figurku nebo postavičku, na českém trhu je hodně kreativních prodejen a eshopů, kde si vyberete.


barvy – používáme nejvíce z naší zahrady nebo kořenek. Okvětní lístky měsíčku lékařského, drcená sušená kopřiva nebo meduňka, poslouží jako přírodní barvivo. Pozor na sušené květy levandule – obarví vám hmotu šedě.


vůně – mletá skořice a hřebíček poslouží jako vůně a barvivo zároveň. Koupíte buď vonné silice, případně postačí esenciální olej, který se běžně používá do aromalapy.

tvoreni_mydla

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *